Lyžařské destinace

Ač jsou pro Evropany známější lyžařské sky areály, např. v Rakousku nebo Švýcarsku, i v Německých lyžařských areálech na nás čeká spousta zábavy a především krásně upravených lyžařských sjezdovek a běžkařských tras. Níže bychom Vás rádi seznámili s těmi nejoblíbenějšími místy, kde se bude určitě každému lyžařovi líbit.

Garmisch-Partenkirchen

Asi nejznámější německé lyžařské centrum, které se rozpíná na kopcích Alpspitze, Waxensteinu a Zugspitze. Původně dvě vesničky Garmisch a Partenkirchen se sjednotili k pořádání olympijských her v roce 1936, v roce 1978 zde bylo i mistrovství světa. Tato oblast dnes nabízí více než 100 kilometrů sjezdovek všech obtížností. Najdete zde také celou řadu doplňkových služeb, snowbordové areály, moderní kabinkové lanovky, z nichž jedna Tiroler Zugspitzbahn váz odveze až do sousedícího rakouského areálu.

Oberstdorf

Jižní část Bavorska je také zaslíbená vyznavačům zimních sportů. V Oberstdorfu se nachází řada lyžařských sjezdovek, které jsou propojené soustavou lanovek, včetně 7,5 km dlouhé lanovky. Dříve vesnička Oberstdorf se dnes vyvinula v moderní zimní středisko s kompletní infrastrukturou, včetně mnoha hotelů, hospůdek či lyžařských škol.

Allgäu

Oblast Allgäu se nachází jižně od bavorského Švábska. Jedná se o alpskou oblast, která bezprostředně sousedí s Rakouskem. Dělí se na tyto okrsky: Oberallgäu, Unterallgäu, Ostallgäu a Westallgäu. Na své si zde přijdou nejenom lyžaři, protože celá oblast je známí pro svoji krásnou krajinu, vysokohorské siluety a nedotčenou přírodu. Ve východě této oblasti se také nachází světoznámý pohádkový zámek Neuschwanstein. V celé této oblasti, se nachází řada lyžařských center, které jsou i více než 2000 metrů nad mořem.

Feldberg

Toto lyžařské středisko se nachází přímo v Národním parku Schwarzwald. Středisko je tvořeno pěti menšími areály, které jsou propojeny lanovkami a sjezdovkami. Komplex se nachází ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko, je zde více než 28 vleků a 4 sedačkové lanovky. Jedná se o nejstarší Německý zimní areál.

Erzegebirge

Nejsou to jenom Alpská lyžařská střediska, co nám může Německo nabídnout. Pohoří Erzgebierge se rozkládá podél česko-německé hranice na severozápadě Čech (na naší straně Krušné hory). I zde se nachází několik lyžařských areálů, ten nejznámější pak je Fichtelberg u lázeňského městečka Oberwiesenthal.

Náhodné fotky z vašich cest po Německu

Mnichov_1
Neuschwanstein_3
Mnichov_10
Kolín nad Rýnem_12